Leden 2015

Klasické projíždění mých starých výtvorů

13. ledna 2015 v 16:40 | Kenzi |  Píšu
Zdravím vás lidičkové z tohoto světa! Znovu se tu zjevuji a přináším vám oddechovou slátaninu, která byla sesmolena velkou řadu měsíců zpět. Ani nevím přesně kdy. Jsem nemocná, a tak jsem z nudy projížděla mé staré výtvory. Napadlo mne, že by nebylo zas tak špatné vám sem pro zasmání dát nějaký můj dávný výtvor. Přeji pěkné počtení.
* * *
"Proč je to tak těžké?" zanadávala Brigitte u pracovního stolu. Lámala si hlavu nad úkolem do fyziky. Byl to její velký problém. Po většinu času si fyzikou lámala hlavu. Šla ji další spousta věcí, ale že by mezi ně patřila fyzika, to se říct nedalo. Kolem ní se povalovalo spousta pomačkaných nebo poškrtaných papírů a ne a ne přijít na správné odpovědi. Každý by se na to již vykašlal a podíval se do výsledku, ale ona na to byla až moc pečlivá.

My music paradise

8. ledna 2015 v 22:00 | Kenzi |  Poslouchám
Kenzi se tu zase objevila s článkem. Volejte sláva! Nechám vás odpočnout od hrůzy a dnes to nechám jen na nějakém pohodovém povídání. Jelikož nestíhám moc chodit na blog kvůli škole, volejbalu a dalším věcem, nemám namyšleno moc článků. Ale mám diář na blog (teda zavádím si ho) a budu plánovat. Dnes teda bude povídání na mé oblíbené téma. A to hudba.
Untitled

Sinister

2. ledna 2015 v 22:46 | Kenzi |  Sleduji
USA, 2012
Dovolte, abych vám představila jeden z ucházejících hororů, které jsem za prázdniny zhlédla. Jedná se o mysteriózní krimi horor. Autor detektivních románů se s rodinou přestěhuje do domu, kde našli na zahradě oběšenou rodinu. Ale ne celou. Jejich nejmladší dcera mezi nimi nebyla.
Při vybalování krabic do nového domu nalezne na půdě krabici s filmovými pásy, na kterých nalezne natočenou smrt několika rodin. Samozřejmě i smrt rodiny, v jejichž domě teď budou bydlet. Tím, že začne pátrat po vrahovi a nezvěstné holčičce uvrhne celou svoji rodinu do velkého nebezpečí. Tímto krátkým seznámením s dějem skončím a nechám vás v nevědomosti.
Na film jsem se chtěla podívat již dříve. Viděla jsem asi prvních pět minut. Nebyl čas, a tak jsem ho viděla celý až s kamarádkou minulý týden. Musím přiznat, že i mě polil občas pocit strachu. Ze začátku se nic nedělo, ale to u každého hororu. V první polovině hlavní hrdina sleduje pásky a snaží se tomu přijít na kloub. Občas se něco stane, ale není to moc strašidelné. Po asi 35 minutách to začalo nabírat na spádu.

Je vidět, že horor je natočen pár let zpátky. Abych pravdu řekla, horory z roku 2014 mě vůbec nenadchly. Byly to takové ohrané děje, žádné lekačky a vůbec. Tento horor mě aspoň na chvíli přivedl do stavu, kdy mě mrazilo v zádech. Pokud vás již omrzely pohádky, pusťte si Sinister. Není to sice pořádný horor a viděla jsem lepší, ale není to nejhorší. Taková oddechovka po svátcích, co vy na to?

Novoroční přání a moje často nedodržené sliby

1. ledna 2015 v 14:56 | Kenzi |  Když není kam zařadit
Soup - My friends
Zdravím v Novém roce. Asi je jasné, jak to bude následovat. Popřeji vám vše nejlepší do Nového roku a naslibuji jako každý měsíc, že tu budu víckrát a ne jen třikrát do měsíce. Tak pojďme na to.
Do Nového roku vám všem přeji jen to nejlepší. Plno krásných zážitků s blízkými, lásku a štěstí. Nezbytné je i to zdraví, které nám všem někdy bohužel schází. Každý člověk nemá to štěstí, aby byl zdraví jako ryba, takže si svého zdraví važme. Pokud jste v blogovém světě či jste youtuberem, přeji vám mnoho úspěchů. Dělejte to, co vás baví a nenechte si od nikoho napovídat, že to nemá cenu. Vše má smysl, jen to chce na tom pracovat a věnovat se tomu (ze mě si neberte příklad). Pokud pro vás byl rok 2014 něčím špatným, berte rok 2015 jako novou možnost vše změnit. Ano, říkají to všichni a většinou to vydrží pouze prvních pár dní, ale věřte a dokážete to.
Pro mě tento rok nebyl nijak zvlášť těžký. Byl to normální rok plný úžasných akcí s přáteli, rodinou a všemi, které mám ráda. Já tento rok chci pojat tak, že se budu více věnovat sportu. Opravdu chci začít běhat a cvičit. Sice cvičím i teď, ale opravdu chci se každý měsíc podívat, co jsem dokázala za změny.
Tento rok bude pro některé těžší. Přeci jenom na deváťáky čekají příjímací zkoušky. Proto pokud je tu někdo, koho to čeká, přeji hodně zdaru. Ať se dostanete tam, kam opravdu chcete jít.
Co bych vám teď chtěla do Nového roka naslibovat? První věc, kterou udělám, bude změna vzhledu. Bude to v podobném duchu jako toto, ale trochu je pozměním. Jak já zbožňuji jednoduchost. Chci ale vymyslet něco, co bych opravdu přidávala pravidelně a s radostí. Opravdu… Deníčky nebaví mě a myslím, že ani nikoho jiného to moc extra nebere. Bohužel mě zrovna nic dnes nenapadá. Moje hlava je úplně vymetená. Snad na něco v průběhu ledna dojdu. Jednu z věcí, kterou neustále omýlím je více povídek. Už dlouho tu nic nebylo. Hodně dlouho. Není čas a to ostatně vidíte i na blogu, že tu moc nejsem. Samozřejmě mohu slibovat. A že já bych toho naslibovala hodně, ale holt není čas a někdy ani nálada. To píšu ostatně posledních pár měsíců neustále. Myslela jsem, že přes svátky toho napíšu hodně, ale moje maličkost byla prakticky každý den zaneprázdněna. Návštěvy, oslava a spousta dalších věcí. Musím s tím něco udělat. Mrzí mě, že nemám na blog čas.

Loučím se. Zanedlouho mě čeká návštěva u babičky, tak před tím chci ještě zvládnout pár věcí. Mějte se krásně a skládejte básně. Šťastný Nový rok!