I&Her- Our Dreams 3.díl

26. srpna 2013 v 13:33 | Kenzi |  I&Her- Our Dreams
Je tu dalí díl. Tentokrát teda delší :)
Omlouvám se za konec dílu. Z nějakého důvodu mi to takhle naskočilo a nešlo to nějak změnit.

"Jo! Čeká nás jedna menší oslava," řekla a usmála se, protože to znamenalo, že se může úžasně obléct. To u mě to nikdy takové nebylo. Já jsem ta sportovní a ona krásná a elegantní v každé situaci.
"Tohle si chceš opravdu na sebe vzít? Svoji postavu nebudeš mít věčně! A tenisky rozhodně ne! Na to zapomeň! Vezmeš si hezky tyhle krásný rudý šaty, lodičky a pár doplňků a je z tebe kočka!" U Vanessi je těžké propašovat pohodlnou obuv na nějaké slavnostní akce. Ona preferuje lodičky, baleríny a podobnou společenskou obuv. "No dobře," zabručela jsem sklesle a navlékla se do rudých krátkých šatů, které nevím, jak se do mojí skříně dostaly, černého polodlouhého bolera, černých lodiček a pár zlatých doplňků. To všechno jsem zakončila rudou rtěnkou v barvě šatů, černých linek, řasenky a v neposlední řadě se ještě stihly nalakovat nehty na podobnou barvu rudé jako šaty. "Ty seš ale kočka!" řekla nadšeně ze své práce.
"Agness, pojď ještě se mnou. Skočím pozdravit pořadatele. Tak pojď!" pobízela mne Vanessa. "Krásný večírek. Opravdu se vydařil. Ráda bych vám představila svoji úžasnou kamarádku Agness. Mimochodem, je to neuvěřitelná malířka." Když zmínila mé jméno, obávala jsem se, co z ní vyleze, ale když vyslovila to neuvěřitelná malířka, pěkně jsem se musela začervenat. Moje tváře hořely. "Opravdu? To je skvělé. Nechtěla by jste nám někdy ukázat pár svých obrazu?" ptala se velice elegantní postarší paní v krémových šatech. Nevěděla jsem opravdu co říci, ale naštěstí tu byla Vanessa, která hned místo mne odpověděla: "Určitě ano! Asi za měsíc bude mít Agness vernisáž, tak vám pošleme pozvání." Zářivě se na ně usmála. Jak jen ona to dělá?
Z celého tohoto večírku jsem byla unavená. Všude elegantně oblečení lidé a mě přišlo, že tam nepatřím, což byla i pravda. Vanessa se k nim dokonale hodila, ona tak vyrůstala. Já byla zvyklá na roztrhané tepláky se zelenými koleny od častého padání, modřinami všude možně a všelijakým sportem. Ona byla přesně ta osoba, se kterou jsem nikdy netušila, že budu nejlepší kamarádka. Říká se, že opaky se přitahují, a u nás je to zjevně pravda. Každá jiná, ale přeci jen v něčem stejná.
Vanessa mě našla, jak sedím na zahradě a pozoruji hvězdy. Nikdy jsem nad nimi moc nepřemýšlela, ale poslední dobou bych nejraději trávila každý večer pozorováním hvězd. "Nudí tě to tady?" zeptala se. "No, možná trochu. Je tady tak mrtvo! Nepůjdeme už?" Vanessa nad mojí otázkou jen protočila panenky a nakonec kývla. Ještě řekla, že ze slušnosti se musíme jít rozloučit s panem a paní Crozier , kteří tento večírek pořádali.
Taxík nás zavezl k bytu. I když bylo něco málo po půlnoci, jako první věc, co mne hned napadla, že udělám, bylo se jít osprchovat. Asi půl hodiny mi zabrala sprcha a celkový čas byl hodina, než jsem si vyčistila zuby a namazala si obličej nočním krémem. Za tu hodinu, co byla koupelna zabraná mnou, Vanessa již spokojeně pochrupovala ve své posteli. Jako obvykle, zadkem nahoru. Já se převlékla do pyžama, otevřela okno kvůli čerstvému vzduchu a nakonec, před tím, než jsem usnula, si ještě dlouhou dobu četla knihu.
"Ahoj Vanesso, jak ses vyspala?" Bylo na ni moc dobře vidět, že asi zrovna růžově nespala, ale nedalo mi to a já se zeptat musela. "Špatně. Pořád jsem se převalovala a nešlo mi nějak usnout," řekla. "Kecáš! Vždyť když jsem šla já do pokoje spokojeně si pochrupovala." Podívala se na mne pohledem jsi na místě mrtvá, ale nějak to přešla a vytáhla z police nad kuchyňským pultem krabici müsli, já zase vytáhla mléko. "Co máš dneska na práci?" ptala jsem se jí. "Dneska akorát půjdu zkoušet a ve tři se vrátím. Ty?" To bylo celkem překvapení, že jeden den má volnější. Teď bude bez přestávky cvičit a cvičit. Maximálně si dá přestávku na jídlo, ale to bude takových necelých pět minut.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 pajilinqa pajilinqa | Web | 26. srpna 2013 v 14:32 | Reagovat

Páni, super povídka! :) Moc se mi líbí!! :)

2 Luciiy. Luciiy. | Web | 26. srpna 2013 v 14:40 | Reagovat

krásná povídka!:)

3 Kath(Horalka) Kath(Horalka) | E-mail | Web | 28. srpna 2013 v 15:08 | Reagovat

Super povídka! :) Abych pravdu řekla, že také spíše jako Vaness :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama