4.8.2013- Plk. Ing. Stanislav Rejthar

4. srpna 2013 v 16:59 | Kenzi |  Něco z mého života
Zdravím vás! :) Zřejmě nikdo z vás netuší, co to má v tom nadpisu být. Jde o to, že dnes jsem podnikla společně s mým bratrem, maminkou, babičkou a dědem návštěvu blízké obce. Můj bratr tam byl jeden z pořadatelů. Ale ani nevíte o co jde.
Dnes se v Kuroslepech odhalovala vzpomínková deska, nebo jak se tomu říká, pana Plukovníka Inženýra Stanislava Rejthara. Kdyby vás o něm zajímalo něco více, tak to jsi snadno najdete :)
Byla to velice slavnostní akce. Kamarád bratra tam měl i proslov a musím říct, že to bylo velice vydařené. Bylo sice vedro jako na poušti, ale dalo se to přežít. Máma nám koupila knihu Dobří vojácí padli... Přetětla jsem hned první stránku a velice mě to zaujalo. Podle mě to bude takové to povídání z války jako je třeba Moje matka cizinecká legie. Už se na to těším, ale myslím, že si to bude chtít prvně přečíst bratr.
Dostali jsme takovou brožurku nebo takový prostě dvoj list, kde bylo něco o něm napsané a byl tam napsaný takový úsek nebo ja to nazvat: "Jsem voják, k tomu jsem se v mládí sám rozhodl. A jako voják nabídl jsem vlasti svůj život. Vlast měla právo odejmout mi vše- zdraví, budoucnost i štěstí. Zbyla mi nyní jen má čest a tu si chi udržet celou, bez poskvrny, neboť ona je dědictvím mých dětí!"

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama