Different- 3.díl

4. června 2013 v 18:51 | Kenzi |  Different
Ahoj! :) Pokud čtete tenhle díl, asi se zrovna mučím s učením do školy... Učení je mučení! :O nenávidím češtinu! Propadnu zn!!! Tak snad se bude díl líbit.

Knihovna byla otevřená dlouho do noci. Moc lidí tam však nebylo. Potkaly tam pár spolužáků z dějepisu a pár postarších lidí, kteří si půjčovali knihy domů.
Šly až úplně dozadu knihovny, kde ani nebylo moc světla. Cordelia donesla hned několik knížek a posedaly si ke stolečku, který byl v zadním rohu. Rozsvítila lampičku a prohlížela hned dvě knížky. Bo si také nějaké půjčila a začala listovat. Domluvily se, že jak něco najdou, dají tu knihu před sebe a pak si ji půjčí domů . Moc knih nenašly. V některých se psalo sice o Wolf Springs nebo Little Rock, ale nebyly to legendy a příběhy o vlcích.
"Na co si půjčujete tolik knih o dějinách, smím-li se zeptat?" Starší dáma seděla za pultíkem a něco si četla, ale jak přišly dívky, hned zbystřila a vyptávala se. "Děláme projekt do školy," oznámila jí vlídně Cordelie. Paní se na ní usmála a začala si sepisovat názvy knih, které si dívky půjčovaly. "Doufám, že bydlíte někde ve městě. Neměly by jste jezdit tahle pozdě do lesů. Nevíte, co se vám může stát," řekla za nimi ještě ta paní, když odcházely z knihovny.
Nasedly do Cordeliina auta a vyrazily zpátky do lesů k Bo. "Co by se nám mohlo stát?" ptala se Bo, když vjely do lesa. "Však víš, to co si mi četla. Místní obyvatelé si myslí, že se tu potulují potomci těch vlků a zabijí každého, kdo vstoupí do lesa po setmění. Ale snad se nebojíš," zasmála se Cordelie. "Ještě abych tomu věřila. I když by mě zajímalo, co je na tom pravdy, to o té holčičce. Kdyby vlkům došla potrava, to by snad musely vyvraždit všechny jiná zvířata v lese! Podívej se kolem! Tolik lesů je tu, tak proč by útočili na lidi," divila se Bo. "Pozor!" vyjekla Cordelia a prudce zabrzdila. Před nimi na silnici stál obrovský vlk, který ani vlk být nemohl. Obě dívky již čekaly, že je roztrhá na cucky a najdou je, jako tu malou holčičku před dávnými lety. Vlk vycenil zuby a pomalu se přibližoval k autu. Najednou se zastavil, zakňučel a odběhl. Po chvíli bylo slyšel zavytí.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ♥Lara ♥Lara | Web | 5. června 2013 v 17:35 | Reagovat

Ano, učení je mučení! :D To je pravda :D

Jinak tenhle díl se mi strašně moc líbil (myslím dějem :D) škoda, že je tak krátký :/ A jsem ráda, že nakonec ten vlk odběhl :D

2 Kath Kath | E-mail | Web | 2. ledna 2014 v 19:21 | Reagovat

Přesně tohle jsem měla na mysli. Vůbec bych nevystrčila paty z baráku! Vlci v okolí. Brr... Naštěstí se holkám nic nestalo, ale něco mi říká, že je to jen pro tentokrát ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama